Jaki piec na pellet polecacie?

Pytanie postawione w tytule tego artykułu jest jednym z najczęściej zadawanych nam przez klientów. To zrozumiałe, że szukając nowego pieca na pellet chcesz poznać opinię ekspertów i skorzystać z fachowego doradztwa – dzięki temu możesz uniknąć wielu błędów, które później spowodowałyby niską satysfakcję z posiadania urządzenia grzewczego. Zanim zapytasz nas: „jaki piec na pellet polecacie?”, zacznij od przeczytania tego poradnika. Opisujemy w nim najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę.  

Moc grzewcza pieca na pellet

Wypada zacząć od tego, do jakich celów planujesz wykorzystywać piec na pellet. W ofercie Biooze znajdziesz zarówno modele przeznaczone do systemów centralnego ogrzewania, jak i te wspomagające, stosowane w celu dogrzania pomieszczeń lub stanowiące awaryjne źródło ciepła – na przykład jako alternatywa dla wkładu kominkowego.

Przeznaczenie pieca na pellet determinuje moc grzewczą urządzenia. Musi być ona dobrana do zapotrzebowania energetycznego budynku, które będzie się różnić w zależności od powierzchni użytkowej, klasy izolacji termicznej, a nawet konstrukcji dachu/stropu czy zastosowanego systemu grzewczego (grzejniki czy ogrzewanie podłogowe).

Prawidłowe dobranie mocy grzewczej jest kluczową kwestią. Najprostsza odpowiedź na pytanie: „jaki piec na pellet polecacie?” brzmi zatem – odpowiednio zwymiarowany pod względem mocy grzewczej.

Rada

Nowoczesne kotły na pellet sterowane przez zaawansowaną elektronikę mają zdolność modulacji mocy, dlatego zawsze korzystniej jest nieco przewymiarować piec – zyskamy wówczas pewność, że zaspokoi on zapotrzebowanie energetyczne budynku nawet w okresie ostrych mrozów.

Nowoczesne rozwiązania automatyzujące pracę pieca

Współczesne piece na pellet czołowych producentów są bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów, którzy z jednej strony chcą sobie zagwarantować sensowne koszty ogrzewania, a z drugiej oczekują wysokiego komfortu i nie chcą tracić dużo czasu na obsługę urządzenia grzewczego. Pod tym względem jednostki zasilane pelletem wypadają o wiele korzystniej niż kotły zasypowe czy nawet na ekogroszek.

W ofercie Biooze znajdziesz piece na pellet zarówno wspomagające, jak i centralnego ogrzewania, których praca jest niemal całkowicie zautomatyzowana. Dobrym przykładem będą tutaj piece renomowanej firmy Piazzetta, które zostały wyposażone w moduł Wi-Fi umożliwiający sterowanie pracą urządzenia z poziomu własnego smartfonu.

Standardem są już także takie rozwiązania, jak chociażby funkcja automatycznego odpopielania palnika oraz automatycznego czyszczenia wymiennika. Dzięki temu obowiązki w zakresie obsługi pieca są zredukowane do minimum, dlatego ten system może być rozpatrywany w kategorii alternatywy dla tradycyjnie uważanych za bezobsługowe kotłów gazowych czy olejowych – również w zakresie kosztów eksploatacji.

Pojemność zasobnika na pellet

To kryterium wyboru również jest ściśle uzależnione od tego, w jakim celu planujesz kupić piec na pellet. Jeśli ma on stanowić centralne źródło ciepła dla całego budynku, to warto wybrać taki z możliwie jak najpojemniejszym zasobnikiem na paliwo – dzięki temu nie będzie potrzeby częstego uzupełniania pelletu, a tym samym obsługa pieca ograniczy się do niezbędnego minimum.

Jeśli jednak szukasz pieca na pellet do salonu, w zastępstwie dla wkładu kominkowego lub po prostu ma on stanowić awaryjne źródło ciepła, to pojemność zasobnika będzie z oczywistych względów mocno ograniczona – taki piec nie może zajmować dużo miejsca, powinien również prezentować się estetycznie. Optymalnym rozwiązaniem będzie więc zakup pieca na pellet z zasobnikiem zapewniającym około 24-48 godzin stałopalności.

Postaw na piec dobrego producenta

Piec na pellet kupuje się raz na wiele lat, dlatego korzystnie będzie od razu zainwestować w urządzenie dobrej klasy, wykonane z porządnych materiałów, a tym samym trwałe, bezawaryjne i gwarantujące wysoką sprawność. W Biooze z pełnym przekonaniem polecamy piece takich firm, jak wspomniana Piazzetta, Ambiente e Calore czy La Nordica.

Ten poradnik powinien ułatwić Ci wybranie odpowiedniego pieca na pellet. Jeśli szukasz go w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej czy w dowolnej innej miejscowości na Śląsku, to skontaktuj się z nami – przedstawimy Ci konkretne propozycje oraz wskażemy dystrybutorów, u których możesz kupić rekomendowane przez nas piece z oferty Biooze. 


Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.
Dodaj swój komentarz: