Piec na pellet z funkcją rozprowadzania ciepłego powietrza. Poznaj system Multifuoco od Piazzetta

W poszukiwaniu nowoczesnych, efektywnych i niedrogich w eksploatacji systemów grzewczych coraz częściej kierujemy się w stronę pieców na pellet. Budzą one duże zainteresowanie wśród inwestorów indywidualnych, którzy stoją przed ważną decyzją związaną z wyborem konkretnego ogrzewania do domu. Jeszcze do niedawna piece na pellet były uważane jedynie za urządzenia wspomagające i alternatywę dla wkładów kominkowych. Jednak obecnie można je rozpatrywać w kategorii głównego źródła ciepła. Szczególnie dotyczy to pieców firmy Piazzetta, które zostały wyposażone w innowacyjny system Multifuoco.  

Na czym polega ta innowacja?

Na początek musimy wyjaśnić zasadę działania standardowego pieca na pellet. Jest ona zbliżona do wkładu kominkowego. Ciepło będące efektem spalania paliwa drzewnego jest wyprowadzane na zewnątrz urządzenia i – zgodnie z zasadami fizyki – natychmiast unosi się ku górze. Przez to subiektywne odczucie komfortu termicznego może być niezadowalające dla osób przebywających w pomieszczeniu. Nie ma również możliwości, aby ciepło zostało skutecznie rozprowadzone do pomieszczeń sąsiednich, przez co piec nie spełnia funkcji centralnego ogrzewania. Ten problem udało się rozwiązać firmie Piazzetta, która wprowadziła do swoich pieców opatentowany system Multifuoco.  Został on opracowany przez inżynierów z laboratorium badawczo-rozwojowego Piazetta i przetestowany przez naukowców z Instytutu Fizyki Technicznej Uniwersytetu w Padwie. System umożliwia rozprowadzanie ciepła od dołu ku górze, wykorzystując do tego naturalne ruchy konwekcyjne. Zasada działania jest relatywnie prosta. Ciepło wydostaje się z dolnej części pieca, następnie rozprzestrzenia się po pomieszczeniu ogrzewając podłogę i dopiero zaczyna dążyć ku górze. W efekcie domownicy mają znacznie wyższe odczucie komfortu termicznego, nie narzekając na zimno „ciągnące” od podłogi. To warto wiedzieć Subiektywne odczucie ciepła zwiększa się tym bardziej, im wyższa jest temperatura stóp – dlatego uznaje się, że większy komfort termiczny zapewnia ogrzewanie podłogowe niż grzejnikowe. Podobny efekt można uzyskać dzięki systemowi Multifuoco. Unikalną cechą systemy Multifuoco jest również to, że umożliwia on doprowadzenie ciepłego powietrza na znaczne odległości od pieca bez strat na temperaturze. To bardzo ważna informacja dla osób, które oczekują, że piec zapewni komfort termiczny nie tylko w tym pomieszczeniu, w którym został zainstalowany.

Wygodne sterowanie

Standardowe piece na pellet oraz wkłady kominkowe mają tę wadę, że działają zerojedynkowo. Czyli: oddają temperaturę do pomieszczenia, ale z bardzo ograniczoną możliwością kontrolowania tego procesu. W efekcie nagminnie doświadczamy sytuacji, w której w pomieszczeniu robi się po prostu za gorąco, a jedynym sposobem, aby sobie z tym poradzić jest otwarcie okna. System Multifuoco od Piazzetta rozwiązuje również ten problem. Użytkownik ma możliwość ustawienia prędkości wentylatora przy pomocy pilota zdalnego sterowania, a więc sam decyduje o tym, jak duża ilość ciepłego powietrza jest wyprowadzana do pomieszczenia.

Piec na pellet, który ogrzeje cały dom (również dwukondygnacyjny)

System Multifuoco stanowi idealną odpowiedź na potrzeby osób, które chcą, aby piec na pellet stanowił główne źródło ogrzewania w domu. Jest to możliwe dzięki funkcji równomiernego rozprowadzania ciepłego powietrza do wielu pomieszczeń – nawet na odległość 16 metrów od pieca zasilanego pelletem lub 10 metrów, jeśli urządzenie jest opalane drewnem. W ofercie Piazzetta znajdują się piece wyposażone w podwójne wentylatory, co pozwala rozprowadzać strumień gorącego powietrza do różnych pomieszczeń. Istnieje także możliwość niezależnego sterowania wentylatorami lub zsynchronizowania ich pracy. Dzięki temu bez problemu można uzyskać różne temperatury w osobnych pomieszczeniach – gdy np. w salonie robi się za ciepło, to ograniczamy dystrybucję ciepła w bezpośredniej bliskości pieca, natomiast zwiększamy w łazience, sypialni, pokoju dziecka etc. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku budynków dwukondygnacyjnych. Piece na pellet firmy Piazzetta, w tym modele wyposażone w system Multifuoco, są dostępne w ofercie Biooze. Dostarczamy je hurtowniom instalacyjnym, profesjonalnym instalatorom, a także klientom indywidualnym na terenie Śląska (w tym Bielska-Białej i Katowic) oraz Krakowa. Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o najwyższej jakości piece na pellet Piazzetta oraz innych renomowanych producentów.


Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.
Dodaj swój komentarz: