Piece na pellet z podajnikiem - sprawdź, dlaczego to idealny wybór dla domu

W polskich warunkach klimatycznych jedną z najważniejszych kwestii do rozwiązania na etapie budowy czy remontu domu jest wybór systemu grzewczego. Obecnie mamy do dyspozycji wiele opcji, od ogrzewania gazowego, przez pompy ciepła, aż po coraz popularniejsze piece na pellet z podajnikiem. Te ostatnie budzą duże zainteresowanie wśród inwestorów indywidualnych szukających zarówno ekonomicznego, jak i ekologicznego oraz wygodnego w codziennej obsłudze urządzenia grzewczego do kotłowni. Najważniejsze zalety pieców (kotłów) na pellet z podajnikiem opisujemy w naszym artykule.

Koniec z uciążliwym dokładaniem paliwa

Zastosowanie podajnika całkowicie zmieniło zasady eksploatacji kotła na paliwo stałe (którym w tym przypadku jest pellet). Zwalnia on właściciela z obowiązku regularnego uzupełniania paliwa, co byłoby szczególnie kłopotliwe w nocy czy nad ranem. Pod tym względem piece na pellet z podajnikiem są o wiele wygodniejsze w obsłudze niż np. tradycyjne kotły zasypowe czy nawet wkłady kominkowe. Podajnik oraz zasobnik na paliwo gwarantują niemal pełną automatyzację pracy kotła.

Czysta kotłownia

Dzięki podajnikowi pellet jest na bieżąco uzupełniany w komorze spalania, a to eliminuje konieczność ręcznego zasypu paliwa. W efekcie nie tylko unikamy kolejnej dość uciążliwej czynności, ale również łatwo utrzymujemy czystość w kotłowni, która może być wykorzystywana na inne cele – na przykład jako pralnia, prasowalnia, suszarnia, spiżarnia etc.

Długa stałopalność

Podajnik w połączeniu z zasobnikiem gwarantuje, że użytkownik kotła nie będzie musiał zbyt często zaglądać do kotłowni. W zależności od pojemności zasobnika i zapotrzebowania na ciepło można się spodziewać od około 5 do nawet 10 dni stałopalności (mówimy o sezonie grzewczym). W międzyczasie właściciel będzie musiał tylko pozbywać się popiołu, co nie jest specjalnie uciążliwe – popiół ze spalania pelletu stanowi cenny nawóz, dlatego można go po prostu wysypać w ogrodzie. Długa stałopalność powoduje, że piec na pellet z podajnikiem śmiało może być traktowany, jako alternatywa dla kotła gazowego – nawet w sytuacji, gdy właściciele planują dłuższy wyjazd w okresie zimowym i chcą mieć pewność, że dom w tym czasie się nie wychłodzi.

Walory ogrzewania pelletowego

Pomijając już aspekty użytkowe, to koniecznie trzeba także wspomnieć o zaletach samego systemu grzewczego zasilanego pelletem. Przede wszystkim jest to paliwo ekologiczne, zaliczane do kategorii biomasy. Spalanie pelletu w przystosowanym do tego kotle lub piecu nie ma negatywnego wpływu na jakość powietrza, ponieważ do atmosfery trafia tylko tyle CO2, ile wcześniej zaabsorbowały rośliny, z których wyprodukowano pellet. Ogrzewanie pelletowe jest również przyszłościowe. Nie tylko dlatego, że w procesie transformacji energetycznej biomasa będzie traktowana, jako paliwo przejściowe, ale także z uwagi na jej powszechną dostępność. Polska jest jednym z największych producentów biomasy w Europie, dlatego można spać spokojnie wiedząc, że pelletu nie zabraknie, a jego ceny powinny być stabilne w długim okresie – zwłaszcza w zestawieniu z paliwami kopalnymi. Rosnąca popularność pieców na pellet z podajnikiem sprawia, że powinna mieć je w swojej ofercie każda hurtownia instalacyjna. To tam inwestorzy szukają inspiracji i fachowych wskazówek dotyczących wyboru systemu grzewczego. Proponując im kocioł na biomasę można mieć praktycznie pewność, że będą z niego zadowoleni – świadczą o tym opisane wyżej zalety. Szukasz sprawdzonego partnera, który dostarczy piece na pellet z podajnikiem do Twojej hurtowni instalacyjnej? Już teraz skontaktuj się z nami. Firma Biooze jest dystrybutorem urządzeń grzewczych najlepszych producentów, w tym Piazzetta, La Nordica, Windhager, Ambiente e Calore czy Viteco. W piece i kotły na pellet zaopatrujemy zarówno hurtownie, jak i instalatorów czy klientów indywidualnych w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej oraz na terenie Śląska i innych województw.


Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.
Dodaj swój komentarz: