Piece pelletowe - komu można je w ciemno polecić?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego czy budynku firmowego musi podjąć decyzję odnośnie do wyboru źródła ogrzewania – głównego lub wspomagającego. I choć wciąż największą popularnością cieszą się kotły gazowe, to coraz więcej osób szuka dla nich alternatywy. Jedną z nich są piece pelletowe, które w ostatnich latach budzą bardzo duże zainteresowanie wśród inwestorów, zwłaszcza indywidualnych. Komu na pewno można polecić taki piec wiedząc, że będzie z niego zadowolony? Sprawdź to w naszym artykule.

Osobom, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania grzewcze

Piece pelletowe są zaliczane do kategorii ekologicznych urządzeń grzewczych, ponieważ pellet to nic innego, jak biomasa – paliwo w pełni odnawialne, produkowane z odpadów drzewnych i drewnopochodnych. Spalanie pelletu w piecu czy w kotle powoduje uwalnianie do atmosfery tylko tyle dwutlenku węgla, ile wcześniej zaabsorbowały rośliny, z których wyprodukowano granulat. Mówimy więc tutaj o tzw. zamkniętym obiegu CO2. Nie bez znaczenia jest również to, że produkcja pelletu pozwala zagospodarować odpady, które mają spory potencjał energetyczny, a w przeciwnym razie stanowiłyby jedynie problem i obciążenie dla środowiska. Ogrzewając dom czy firmę piecem pelletowym realnie przyczyniamy się więc do poprawy jakości powietrza oraz ogólnego stanu naszej planety. To ważny argument w sytuacji, gdy np. w hurtowni instalacyjnej pojawia się klient szukający ekologicznego urządzenia grzewczego. Mając w ofercie piece pelletowe można zaproponować klientowi doskonałą alternatywę dla np. znacznie droższej w zakupie pompy ciepła.

Inwestorom stawiającym na wygodę

Piece pelletowe są dobrą propozycją dla każdego, kto szuka niemal bezobsługowego, a przy tym taniego w eksploatacji źródła ciepła. W odróżnieniu od tradycyjnych kominków czy tym bardziej kotłów węglowych w tym przypadku nie ma mowy o uciążliwej obsłudze. Nowoczesne piece na pellet ograniczają udział człowieka do niezbędnego minimum, czyli okresowego uzupełniania paliwa w zasobniku oraz wybierania niewielkiej ilości popiołu (który jest łatwy w utylizacji – można go po prostu wysypać na trawnik). Na rynku znajdziemy dziś już także piece wykorzystujące technologię Wi-Fi do komunikowania się z urządzeniami mobilnymi w celu np. poinformowania o zbliżającej się konieczności dosypania pelletu, zwiększeniu mocy grzewczej itp.

Piece pelletowe to doskonała alternatywa dla wkładu kominkowego

Kominek najczęściej pełni funkcję dodatkowego, awaryjnego źródła ciepła w domu jednorodzinnym. I choć budzi on romantyczne skojarzenia, to w praktyce jest dość uciążliwy w eksploatacji. Typowe problemy to przegrzewanie pomieszczenia, duża ilość popiołu oraz konieczność częstego dokładania drewna. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka alternatywy dla kominka. Jest nią właśnie piec pelletowy, który pod względem wygody obsługi, ale też efektywności grzewczej zdecydowanie dystansuje tradycyjny wkład – zapewniając przy tym tak pożądany przez wielu nabywców widok płomienia.

Do ogrzewania pomieszczeń biurowych

Piece pelletowe są znakomitym rozwiązaniem dla właścicieli małych firm, sklepów czy pomieszczeń biurowych pozbawionych systemu centralnego ogrzewania. Taki piec zapewni dostateczną ilość energii cieplnej (warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na modele firmy Piazzetta z systemem dystrybucji ciepłego powietrza Multifuoco, którym przyjrzeliśmy się w osobnym artykule na naszym blogu), a przy tym będzie bardzo komfortowy i ekonomiczny w codziennym użytkowaniu. Nie zajmie również dużo miejsca, co ma znaczenie w przypadku niewielkich biur czy powierzchni handlowych. Jeśli masz hurtownię instalacyjną i planujesz wprowadzić do jej oferty piece pelletowe, to wiesz już, że na pewno znajdziesz na nie nabywców – rekomenduj je wyżej opisanym grupom klientów, którzy będą chętnie korzystać z Twoich fachowych wskazówek. Piece pelletowe renomowanych producentów dostarczy Ci firma Biooze. Zaopatrujemy w nie hurtownie, instalatorów, jak i klientów indywidualnych m.in. w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej i na terenie całego Śląska.


Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.
Dodaj swój komentarz: