<span>Zielona</span> alternatywa dla ciepła w Twoim domu

Jeszcze do niedawna najpopularniejszą alternatywą był węgiel i nikogo to nie zastanawiało. Dziś, kiedy mamy do czynienia z perspektywą katastrofy klimatycznej, zmienia się również podejście do ogrzewania budynków: domów, mieszkań, hal produkcyjnych, szkół, szpitali urzędów, czy też kościołów. Myśląc o zielonym cieple, czystym i ekologicznym, warto postawić na pellet.

  1. Rozwiewamy wątpliwości.

Pellet jest biomasą, co oznacza, że pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Powstaje z czystych odpadów takich jak trociny, które na potęgę są wytwarzane przez branżę drzewną, tartaki, czy też zakłady stolarskie. Do produkcji pelletu nie wycina się drzew ani nie niszczy lasów. Pellet tylko pachnie lasem, ale nie jest powodem do jego degradacji.

  1. Ekonomia czy ekologia?

Porównując cenę węgla i cenę pelletu, nie dostrzeżemy znaczącej różnicy. Czym więc różnią się te dwa paliwa? Spalanie węgla niszczy zdrowie, powoduje smog, trudności w oddychaniu i późniejsze choroby płuc. Spalanie dobrego pelletu, to nie tylko ciepło dla domu. To również czyste powietrze, brak smogu i wszelkich dolegliwości zdrowotnych z nim związanych. Warto też wspomnieć, że z tony spalonego pelletu pozostanie tylko kilka kilogramów popiołu. Co ważne, wcale nie trzeba go utylizować tak jak popiołu węglowego. Może posłużyć na przykład jako nawóz do ogrodu.

  1. Kotły na pellet – nowoczesna technologia.

W kotłach peleltowych zastosowano nowoczesną technologię spalania. Same się rozpalają i dozują pellet z podajnika, zużywając tylko tyle paliwa, ile potrzeba, by zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło. Mogą również komunikować się z użytkownikiem poprzez wyświetlacz pokojowy czy też sms, informując o pustym zasobniku, czy też konieczności opróżnienia zbiornika na popiół. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że używanie pelletu do ogrzania domu staje się jeszcze przyjemniejsze.

  1. Coś do dodania?

Warto na koniec wspomnieć o zapachu drewna, który przyjemnie unosi się w kotłowni, czystych ścianach i łatwym składowaniu pelletu w 15 kg workach. Ciepło z pelletu jest nie tylko ekologiczne, jest wygodne, czyste, przyjemne i przede wszystkim ekonomiczne. Kupując pelelt od rodzimych producentów, dodatkowo możemy wspierać polską gospodarkę.

 


Tagi:

Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.
Dodaj swój komentarz: