Producenci kotłów na pellet, którym możesz zaufać

Kotły na pellet nie są jeszcze tak popularne, jak te przystosowane do spalania węgla czy gazu. To może się jednak wkrótce zmienić, gdy weźmiemy pod uwagę drastyczne podwyżki cen surowców kopalnych oraz wprowadzanie coraz ostrzejszych norm środowiskowych. Kotły na biomasę w długim terminie mogą być zaliczane do najbardziej opłacalnych źródeł ciepła, zarówno na potrzeby domu, jak i budynków firmowych. Pellet i inne rodzaje biomasy są paliwami odnawialnymi, bardzo efektywnymi energetycznie, a przy tym łatwo dostępnymi w naszym kraju. Te argumenty przemawiają do osób, które dziś wybierają dla siebie system grzewczy, np. decydując się na wymianę starego kotła zasypowego. Najważniejszym kryterium wyboru kotła jest oczywiście jego moc grzewcza, natomiast warto również zwrócić uwagę na markę producenta. Którym firmom możesz zaufać? Poznaj najlepszych producentów kotłów na pellet.

La Nordica - Extraflame

Zaczynamy od włoskiego producenta kotłów na pellet, którego urządzenia Biooze rekomenduje z pełną odpowiedzialnością. Główną zaletą kotłów tej firmy jest bardzo niski stopień emisyjności oraz znakomita jakość wykonania (100% Made in Italy). W ofercie La Nordica – Extraflame znajdują się modele w szerokim wyborze wariantów mocy, co pozwala łatwo dobrać odpowiedni kocioł w zależności od wielkości budynku i zapotrzebowania na ciepło.

Ambiente e Calore

Ta włoska firma jest jednym z najbardziej znanych i jednocześnie renomowanych producentów pieców i kotłów na pellet. W jej ofercie znajdują się urządzenia wolnostojące, przeznaczone do instalacji np. w salonie, jak i kotły centralnego ogrzewania. Wszystkie produkty firmy Ambiente e Calore są projektowane i wykonywane we Włoszech, a przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości. Producent oczywiście posiada niezbędne certyfikaty, które poświadczają ekologiczny charakter jego kotłów, co również pozwala uzyskać dotację do zakupu urządzenia grzewczego w ramach wymiany starego kotła. W ofercie Biooze znajdziesz kotły na pellet Ambiente e Calore zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego – sprawdź modele Gamma oraz Idro.

Windhager

To bardzo wysoko oceniany, austriacki producent urządzeń grzewczych z blisko 100-letnią tradycją. Firma w ostatnim czasie wyspecjalizowała się w produkcji kotłów na pellet, skupiając się na tym, aby jej urządzenia były nie tylko niezawodne i bardzo efektywne, ale także przyjazne środowisku naturalnemu. Warto zauważyć, że Windhager produkuje kotły na wszystkie popularne rodzaje biomasy, dostarcza również systemy magazynowania paliwa oraz buforowania energii cieplnej. Wszystkie kotły na pellet tego producenta powstają w Austrii, a dokładnie w fabryce w miejscowości Seekirchen blisko Salzburga. O tym, jak duży wkład ma ta firma w ograniczenie negatywnego wpływu urządzeń grzewczych na środowisko najlepiej świadczy przyznany jej certyfikat Towarzystwa Klimatycznego. Biooze oferuje m.in. bardzo udane kotły na pellet Windhager serii BioWin 2 Lite, dostępne w kilku wariantach mocy, proste w obsłudze, ekonomiczne i wyposażone w zaawansowaną automatykę sterującą.

Viteco

Viteco to polska marka energooszczędnych, ekologicznych i wydajnych instalacji na potrzeby domu i firmy. W jej ofercie znajdziemy nie tylko kotły na pellet, ale także m.in. pompy ciepła, systemy rekuperacji, systemy fotowoltaiczne czy instalacje solarne. Kotły na pellet Viteco cieszą się bardzo dobrą opinią instalatorów. Są to urządzenia wysokiej klasy, wyróżniające się niską emisyjnością oraz prostą obsługą, co doceniają użytkownicy kotłów. Nie bez znaczenia jest również kompaktowa budowa urządzeń, dzięki czemu nie zajmują one dużo miejsca i mogą być montowane nawet w niewielkich kotłowniach. W ofercie Biooze znajdziesz np. kocioł na pellet Viteco EG o mocy 10 kW, idealny do małego domu, zakładu, magazynu etc. Biooze poleca urządzenia wszystkich wymienionych producentów kotłów na pellet. Dostarczamy je zarówno klientom biznesowym (hurtownie instalacyjne, profesjonalni instalatorzy), jak i indywidualnym na terenie m.in. Krakowa, Katowic, Bielska-Białej i całego Śląska.


Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.
Dodaj swój komentarz: