Producenci pieców na pellet – czy marka ma znaczenie?

Wybór konkretnego kotła czy pieca zasilanego pelletem nie jest taką prostą sprawą. Pod uwagę trzeba wziąć wiele zmiennych, aby prawidłowo dopasować m.in. moc grzewczą urządzenia do zapotrzebowania na ciepło w budynku i nie narazić inwestora zarówno na zbyt wysoki koszt zakupu, jak i późniejszej eksploatacji. Na rynku znajdziemy dziś ogromny wybór kotłów i pieców pelletowych, a różnice pomiędzy ich parametrami roboczymi są minimalne. Czy zatem jedynym kryterium powinna być najniższa cena? Z doświadczenia wiemy, że nie. Aby uniknąć problemów użytkowych i zagwarantować sobie długą, oszczędną eksploatację, warto skupić się na ofercie najlepszych producentów pieców na pellet.

Dlaczego marka producenta jest tak ważna?

Można to porównać do sytuacji, w której kupujemy nowy samochód. Zdecydowana większość nabywców sugeruje się marką producenta pojazdu i skupia wyłącznie na tych, do których ma zaufanie. Czołowe marki bardzo dbają o jakość swoich produktów, co przekłada się na niską awaryjność oraz wysoką trwałość pojazdu. Dokładnie tak samo jest z producentami kotłów i pieców na pellet. Nie jest wielką tajemnicą, że rosnąca popularność kotłów zasilanych pelletem spowodowała pojawienie się na rynku wielu firm oferujących tego typu urządzenia grzewcze – nie zawsze mających doświadczenie w zakresie ich konstruowania. Tymczasem kocioł na pellet jest inwestycją obliczoną na wiele lat. Takiego urządzenia nie wymienia się co kilka sezonów, ponieważ byłoby to bardzo kłopotliwe, a przede wszystkim nieuzasadnione ekonomicznie. Warto zatem od razu postawić na produkt bardzo wysokiej jakości, który gwarantuje długie, bezawaryjne użytkowanie. Osobną kwestią są parametry techniczne kotłów na pellet. Czołowi, renomowani producenci inwestują ogromne środki we własne centra badawcze, które pozwalają rzetelnie określić np. sprawność kotła w realnych warunkach użytkowych. Nie ma zatem mowy o składaniu obietnic bez pokrycia. Dzięki temu nabywca kotła może we własnym zakresie ocenić, czy dany model rzeczywiście spełni jego oczekiwania odnośnie do wydajności, kosztów eksploatacji oraz sprawności w zależności od warunków klimatycznych, wielkości budynku, liczby mieszkańców/użytkowników etc.

Polecani producenci pieców na pellet

Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi zakup kotła centralnego ogrzewania, czy pieca zasilanego pelletem, który ma stanowić jedynie dodatkowe (awaryjne) źródło ciepła, zawsze radzimy kierować się marką producenta. W ofercie Biooze znajdują się urządzenia wyłącznie tych firm, których produkty znamy, cenimy i możemy z czystym sumieniem rekomendować je naszym klientom indywidualnym oraz partnerom biznesowym (hurtowniom, instalatorom etc.). Tymi szczególnie polecanymi producentami pieców na pellet są:

  • Ambiente e Calore – jest to włoski producent, który zdecydowanie może zostać zaliczony do wąskiego grona najbardziej renomowanych dostawców kotłów na pellet. Firma ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji takich urządzeń grzewczych. Warto podkreślić, że kotły i piece na pellet Ambiente e Calore w 100% są produkowane we Włoszech, z wykorzystaniem najlepszych materiałów (świadczy o tym już sama masa urządzeń, znacznie wyższa w porównaniu z konkurencją). Wszystkie kotły i piece na pellet Ambiente e Calore są dokładnie sprawdzane przed dopuszczeniem ich do sprzedaży oraz posiadają niezbędne certyfikaty poświadczające wysoką jakość wykonania i ekologiczność. Wyróżniają się przy tym nowoczesnym designem.
  • Piazzetta – Piazzetta to renomowany włoski producent pieców na pellet oraz innych urządzeń grzewczych przystosowanych do zasilania tym paliwem (w tym kominków czy bojlerów do ciepłej wody użytkowej). Firma działa nieprzerwanie od 1960 roku, dziś będąc jednym z najbardziej cenionych producentów rozwiązań grzewczych w Europie. Warto wspomnieć, że piece na pellet Piazzetta wyróżniają się nie tylko bardzo wysoką jakością wykonania, ale także innowacyjnością (m.in. są wyposażane w moduły Wi-Fi do sterowania smartfonem).
  • La Nordica – włoski producent specjalizuje się w dostarczaniu trwałych, ekologicznych i designerskich pieców na pellet, które wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, a przede wszystkim nieprzeciętną jakością wykonania. Firma ma również sprawne centrum serwisowe w Polsce, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za wybraniem produktu z jej oferty.

Kotły i piece na pellet tych producentów są dostępne w stałej ofercie Biooze. Już teraz zapraszamy do współpracy.


Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.
Dodaj swój komentarz: